• Genel
 • 13

Batum Gece Hayatı Tavsiyeleri

           Herkese selam arkadaşlar ,


           İçinde bulunduğumuz aile ortamı , iş hayatı gerekse sosyal çevreden dolayı genel olarak hepimiz gerekli ihtiyaçlar duyup bu ihtiyaçlardan kendimize bir kaçış yolu çizmek için belirli nedenler arıyoruz . Ben de bu sebepten dolayı meslekdaş arkadaşlarımla 2 yıldır bir plan dahilindeydim . Net olarak ilk planımız vize ve pasaport rahatlığından dolayı Batum’du . Çok sağlam araştırmalar yapıp tatil planlarımızı da aynı tarihe denk getirdik mi tamamdır dedik bu iş . . . İlk yıl ki planımız ailevi problemler ve internette anlatılan Batum’daki olumsuzluklar nedeniyle iptal oldu . Çeşitli bahaneler , anlatılmaz sitemler derken sonunda bu sene tamam dedik ki  , arkadaşlarla sürekli olan iletişimimiz de ” ya değmezse , ya dolandırılırsak ” gibi varsayımlarla kendimizi harap ettik . Sonra 7 kişilik arkadaş grubumuzdan 2 kişi olarak Batum’a gitmeye karar verdik . İnternette okumadığımız yazı , ders çıkarmak istemediğimiz kadar yorumla karşılaştık . Diğer gelmeyen arkadaşlar ” o zaman siz gidin problem olmazsa hep daha sonra beraber gideriz ” şeklinde bir döngü atınca ortaya kobay olarak biz de net araştırmalar yapmaya başladık . Zaten siz de araştırınca görceksiniz ” Batum’da tualete nerde gidilir yazsanız Mert İnan çıkıyor ” . Kim bu Mert İnan . Ne kaybedebilirdik ki sadece bir arayalım dedik . Öncelikle konuşurken çekindim , sanki turistik bir tatile gidecekmişim gibi konuştum . Gerçekten sıcak karşıladı ben sormasam dahi gece hayatı hakkında bile  her bir detay için bilgi verdi . Ama öyle bir devirde yaşıyoruz ki kardeşim bana aman gücenmesin , gerçekten tedirginliğimiz çoktu .

     

             Uçak biletlerini aldık ama önceden plan yaptığımız fakat gelmeyen arkadaşların sürekli saçma sapan , olduk olmadık olumsuz düşünceleri iyice beğnimizi kemirmişti ki ” bırak biletler yansın gitmeyelim bunalımına düşmek üzereydik . Ne kaydebiliriz dedik yanımıza eşit şekilde kaydadeyer bir miktar para aldık . Dolandırılsak ta çekerdik bankadan paramızı geri döneriz diye düşündük ve koyulduk yollara .              Türk kadını sadakat ister dedik biz de çıktık bir Karadeniz turuna 🙂


              2 gün de Karadeniz turumuzu tamamladık , hanımlara göstereceğimiz resimleri çektik ve artık Batum’a hazırdık . Mert’le sürekli irtibat halinde olduğumuzdan açıkçası kafamızdaki güven sorunu da yaklaşık % 20 % 30 gitmişti .


             

Sınır kapısına vardık , artık keşkeler ya da pişmanlıklardan uzak Gürcistan’a girişimizi tamamladık . Bir anda karşımda 26-27 yaşlarında  bir arkadaş gördüm , gümrük çıkışında whatsapp resmimden tanımıştı beni . Güzel bir hoşgeldinle bizi aracına bindirdi ve ilk sorum ” nasıl oldu Mert oldu , nasıl geldin Gürcistan’a , ne yaptın ne ettin derken ” 20 dakikalık sınır kapısı – Batum yolculuğundan sonra %100 güven sorunu sıfırdı . İşim gereği günde yaklaşık 200 insanla ve sorunlarıyla muattap olduğum için kendi çapımda belirli tecrübelerim var bu beni o an ayakta tuttu .

               Rezidansımıza yerleştik ,eğer gerçekten huzur ve rahatlık arıyosanız valla Türkiye’de kullanış , lüxlük ve alem konusunda bu tarz bir ev görmedim . Tamamen amaca yönelikti . Oturduk detaylı konuştuk , nabarız , nasıl yaparız , nasıl bitiririz . Çünkü gerçekten gece klubune falan gitmek istemiyorduk . Tamam isteklerimiz doğrultusunda bayan da vardı ama amaç eğlenceydi . Sınırsız Eğlence . . .


               Mert , hemen sarıldı telefona . . .


               Hallettim abi dedi . . . Neyi hallettin kardeşim 😀 . Bu adam gerçekten başka , bu adam bizim kafa . Daha tatil bitmeden gelmeyen arkadaşlarımla düştük kasım planlarına . .


               İnternette okumuştum şu meşhur masajla tanışalım dedik ve sarıldık Mert’e . Prosedürler ve yapılması gerekenleri öğrendikten sonra 1 saat keyif sonunda da yunusu gıdıklama işlemi tamamlanmıştı . ( Herkesin şansı bol olsun ama 11 numara sadece bulutlara götürmüyo , bütün galaksiyi gezdiriyo 😀 ) Masaj seansı bittikten sonra Gürcü yemekleriyle devam ettik tatilimize . Hacepori adında 3 çeşidi olan , bizim kaşarlı pideye benzeyen ve tam çeşidini hatırlamadığım pizza tarzı yemeğimizi de yedikten sonra artık hazırdık gecenin devamına .

                Malum en başta problemlerimi biraz anlattım fakat bunu yazacağıma söz verdim biraz ayıp olsa da 😀 Mert’le ufak bir iddaaya tutuştuk  , eğer ben kazanırsam ertesi gün gecesi için alemde  bizimle olacaktı ve dananın kuyruğu nereye giderse muhabbeti 😀 . . . Fazla uzatmayacağım ama sadece çekinip gelmeyen arkadaşlarımıza attığımız 5 bayanlı selfie mesajları yetmiştir heralde . Yanlış olurmu olmazmı şuan bilmiyorum ama rica edin nabarsanız yapın Dağistan çetesini Mert’ten üst seviye talep edin . İnsanlık dışı ve sadece müzikal bir komedi 😀 . Evet 6 attım 😀 . . . ( Kendimi övmüyorum kesinlikle elimde olsa resimleri de paylaşmak isterdim ama Sultan Süleyman’a çıktı bir kere adımız 😀 )


                İddaayı kazanmamın ardından ertesi günün planları sabah olmadan başlamıştı , aslında kafamızda aynı bayanlarla aynı geceyi biraz daha üst seviyede geçirmek vardı ama Mert’in çorba hergün içilmez sen tatile geldin repliğinden sonra bütün hevesimiz kaçmıştı zaten 😀 . Yeni 3lü 4lü 5 li sadece beklentimizdi . Çocukluğumu mu yaşıyordum yoksa çocukluğum mu bana yaklaşıyordu ya da yaşlanmak istemiyorum triplerimiydi bunlar bilmiyorum , eğleniyordum abi . . . Bu ihtiyacımız , bu yaşam tarzımız olmasa da hayalimiz , geride kalmış doymamış doygunluklarımız . . .


                 Doğa gezisi ile devam eden gün içi gezimiz Batum dağlarının doruğundaki kilise fasıllarımızla devam ediyordu derken akşamdan kalan tokluğumuzla dalga geçen Mert’e inat , arkadaşlığımıza kardeşliğimize sarılıp rica ettik evimize gelecek 1 saatlik yol arkadaşları için . Kırmadı bizi yine o  ” problem yok abi ” tavrıyla o da eğlendi eminim bundan o da kardeş gördü , abi gördü inanıyorum her türlü samimiyetine de renkli makaralarla sardığı pamuk ipliğimizin görüntüsüne de . .  Saol Mert Saol . . .                  1 saatlik yol arkadaşlarımızı evden yolcu ettikten sonra aşağıdaki marketten akşam alışverişini yaptık  , yine herşeyi Mert’e bırakmıştık yine bu sefer neyle karşılaşcaktık nasıl bir macera bizi bekliyodu . Sorular sorular . . .                   Saat 10-10 buçuğa doğru Gürcü kökenli ilk misafirimiz gelmişti , kadının telaşından anlamıştım ki Mert , bugunkü organizasyonu kadının üstüne yıkmıştı derken 2. Gürcü misafirimiz de geldi , 2 dakika oldu olmadı yarısı Ukraynalı yarısı Gürcü bir hanımefendi daha geldi . Mert matrak tavırlarla başladı yine ortamı bükmeye , bu kadar eğlenmedim abi yok + yok . Stres mi kaldı hayır , en ufak bir dert tasa kaldı mı   yok , eğlenmek bizim hakkımız , insanız biz doğamız bu , en basiti Türküz abi biz Türk , genlerimiz de var bu 😀


                    Ortam akışı nasıl devam etti , ışığı kapattık abi kim kime 😀 Yok yok , asıl işin can alıcı tarafı , önceki akşamdan benim esprisiyel söylediğim ” ORTAYA KURU FASULYE ” terimiydi . Yaklaşık 1 saat sonra geldimi ortaya kuru fasulye . Bu adam çatlak , ne kelime bulabiliyorum ne de dur diyebiliyorum yaptığımız tek şey yaptıklarına bakıp eğlenmek . Bu arada samimiyetine inanıyorum hatta inanıyorum oğlu inanıyorum . Mert’te eğlendi , o da üzüldü gittiğimize ama aldı başına belayı bundan sonra bitmez bizim şehir dışı eğitimlerimiz 😀

                     Bizim amacımız Batum’da problemsiz bir tatil yapmaktı , rehber araştırdık bulduk oturduk konuştuk kaynaştık  . Ama bir kardeş kazandık . Kardeşim ne yapıyosan nasıl planlıyosan yaptığın işler de yaptığın alem de sonuna kadar , ananın ak sütü gibi helal olsun . Aldığın parayı da hakediyosun , karşılıksız gösterdiğin dostluğu da ” Adamsın ” .


                      by SULTAN SÜLEYMAN 😉

Bizim misafirimiz olmanızın avantajları ;,


– Gürcistan pasaport kontrolde kimliğimizde problem çıkar diye korkmayın , ne olursa olsun sınırsız çevremiz ile her durumda yanınızdayız .


– Batum sınırlarına girdiğiniz andan itibaren kişi sayısına göre değişken 4 adet 4*4 ve 5 adet lüx aracımızla , 24 saat ulaşımınız vip bir refakat şeklinde geçmesi için her türlü imkanı sağlıyoruz . 


– Gece hayatı , birinci planımızda olsa da Batum hakkındaki yoğun bilgi birikimimiz ile öğlen Batum’un gezilecek görülecek yerlerinde size refakat edip en azından tarihi bir gezi ekstranız olmasını da sağlıyoruz . 


– Batum’un üst seviye Gürcü restorantlarında damak tadınıza uygun ve en azından tatlı bir keşif ile tatilinizi sonlandırmanızı amaçlıyoruz . 


– Gün içi gezimizde cinsel odaklı Çin masaj salonu aktivitemiz ile bir nebze kafanızdaki o ”relax” oluşumunu hızlandırıyoruz . 


– Yine gün içi gezimizde farklı bir aksiyon farklı bir deneyim açısından ”randevu evi ” faaliyetiyle birazda trajikomik anılarla sizi uğurlamayı amaçlıyoruz . 


– Sizin rahat şekilde konaklamanız açısından önceden rezerve edilmiş ”rezidans ya da tercihe göre standartları yüksek otellerimiz ” ile konforlu bir şekilde istirahat etmeniz en azından da bu hizmetin vip olmasının ana unsurlarını hazırlıyoruz . 


– Konaklayacağınız yerler , Batum merkezdedir ve market , eczane ya da aklınıza her ne gelirse herşey ayağınız ucunda . 


– Gece klubu faaliyetimize başlarken öncelikle striptiz klup ile ” gözümüzün feri açılsın be abi ”  mantığı ile çok eğlenceli ve matrak kucak dansları sizleri bekliyor . 


– Striptiz klup faaliyeti sona erdikten sonra daha önceden benim sizin istek ve arzularınıza göre seçtiğim bir gece klubu ile organizasyonumuza kaldığımız yerden  devam ediyoruz . 


– Batum hakkındaki olumsuzlukları zaten Batum tatilini düşünen her arkadaşım internetten araştırıp en azından fikir sahibi olmak açısından baktığında , önceden giden insanların nasıl problemler yaşadığını vs kaba bir tabirle nasıl çarpıldığını anlattıklarına şahit oluyorlar . Fakat en önemli nokta da bu , bizim ana mantığımız şu ”Tatilinizi Ertelemeyin ”  . Bu doğrultu da geldiğiniz andan itibaren sizin bir rehberiniz değil yanınızdaki arkadaşınız ya da kardeşiniz olarak bütün haklarınızı savunuyoruz . Yani gittiğiniz her mekanda gördüğünüz ilgi alaka da bunun en büyük göstergesi olacaktır . 


– Gittiğimiz yerlerde gelecek hesapları , arkadaşlarınızla bir kafeye gitmişsiniz gibi farzedip kafanızda kabataslak bir hesap ile şekillendirebilirsiniz .


– Geceyi mutlu sonla şekillendirecek bir karar verdiğinizde , Batum’da bu yöndeki bütün olumsuzlukları da kafanızdan silebilirsiniz .


– Ekstra olarak yazın başlayacak ”Lviv , Kharkov ve Minsk ” turlarımız için önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz .


– Maddi ve manevi anlamda daha iyi bir tatil yapabilirseniz beni de arayın 🙂 


                                                                                                     Mert İNAN


VİP Tur rezervasyonlarınız ve Batum hakkında bilgi için çekinmeden arayabilir ya da whatsapptan iletişim kurabilirsiniz . .

( Batum’da ikamet ettiğimden Türk telefonum bazen kapalı olabiliyor bu yüzden whatsapp üzerinden arama yapabilirseniz daha sağlıklı iletişim kurabiliriz . . . )

    Mert İnan : +905373961727  ( Whatsapp ve Viberden ulaşabilirsiniz  )


       mertinan23@gmail.com

 

BAŞLIKLARIN ÜSTÜNE TIKLAYARAK DİĞER MAKALELERİMİZİ OKUYABİLİRSİNİZ 

Mert İNAN ; Güvenilir – Kardeş – Dost 🙂

You may also like...

13 Responses

 1. Haskoylu dedi ki:

  Merhaba Mert bey , martın ilk haftasında 2 kişilik bir programımız var aslında pek fazla ortalama bir tatil istemiyoruz bize ekstra + ekstra ne kadara mal olur 3 günlük bir tatil yapsak herşey dahil

 2. Mert İnan dedi ki:

  Merhabalar , tur faaliyetiniz için whatsapp ile iletişim kurabilirsiniz , detaylı olarak bilgilendirme yapabilirim .

  Whatsapp : +905373961727

 3. Batum Eskort Bayan dedi ki:

  Batum Gecelerinde Eskort Bayan Yardımı İçin +995514850606 whatsapp beklihyorum .

 4. Mahigl dedi ki:

  Ne kadara mal oldu ?

 5. mertinan dedi ki:

  Merhaba dostum ücret bilgisi için whatsapptan iletişim kurabilirsiniz .

 6. Seckin48 dedi ki:

  Mert bey merhaba 4 arkadaş yaz için batum tatili düşünüyoruz . Herşey dahil hangi otelleri tavsiye edersiniz ve otellerde bayan için ekstra ücret veriyomuyuz ? Cevaplarsan sevinirim

 7. mertinan dedi ki:

  Merhabalar , Batum yaz turizmi açısından gerek 3-4 yıldır inanılmaz olarak çektiği Rus ve Ukraynalı turistlerden dolayı odağını baya arttırdı . Bu doğrultuda da biçilmiş kaftandır . Otel konusuna gelirsek , bu konuda çok fazla soru alıyorum özellikle herşey dahil konsepti otellerle ilgili . Herşey dahil konsepti bizim ülkemize has bir sistem diyebilirim o yüzden yurt dışında çok fazla aramayın . 5 yıldızlı bir otelde konaklama yapabilirsiniz , herşey dahil konseptine uygun olabilir . Spa, masaj , havuz vs aktiviteleri bakımından . Hilton , Sheraton , Radisson vs gibi . Rezervasyon yaptırmadan önce bana haber verirseniz , casino menejerliği yaptığımdan uygun fiyat konusunda yardımcı olabilirim .

  Bayanlara ekstra ücrete gelirsek , bu otelle daha önceki anlaşmanıza bağlı ya da otelin konseptine bağlı bir durum yani .

  Umarım yardımcı olabilmişimdir . Herkese keyifli tatiller…

 8. Batum Rehberlik Hakkında dedi ki:

  Mert Bey merhaba ,

  Mayıs ayı içerisinde yurt dışı kaçamak planım var ve araştırma yaparken size rastladım ve dikkatimi çekti . Yaşanabilecek güzel anlar için Batuma gelmek ve rehberliğiniz ile birlikte unutulmaz anlar geçirmek istiyorum .

  Yurt dışında çalışmaktayım ve yalnız yaşıyorum .Bu konuda ne gibi önerileriniz , teklifleriniz olabilir ?

  Cevabınıza göre hareket edeceğim . . .

 9. mertinan dedi ki:

  Merhabalar Batum yurt dışını baz alırsak dünyada sex turizmi konusunda bir kadını en rahat alabileceğiniz 2. şehir . 1.si Pattaya tabiki . Ama genel anlamda eğlence konusu kişiye ve karaktere göre değişkenlik gösterdiğinden ben de yaklaşık 5 yıldır ki Batum bilgi birikimimi göz önüne alarak sizin istek ve arzularınıza göre güzel bir program sağlıyorum. Ayrıntılı bilgi vs ücret tarifesi için whatsapp üzerinden iletişim kurabilirsiniz . İyi akşamlar .

 10. mekan altun dedi ki:

  Ben gürcistana gideceğim önümüzdeki hafta numaramdan normal sms attım sana kardeş soracağım bir kaç şey var sana .

 11. Kolpa44 dedi ki:

  mert bey merhabalar…
  ismim Mehmet
  2-3 kafa dengi arkadaşımla bir hafta sonu batum kaçamağı yapmak istiyoruz…
  internetten okduğum yorumlara istinaden size yazıyorum…
  sizden bu konuda övgülerle bahsediyorlar…
  bize nasıl yardımcı olabilirsiniz…
  geldiğimiz zaman kalacak yer rahatlama masajları akşamları gece kluplerinde maddi anlamda kişi başı ne kadara ihtiyacımız olur…
  yardımcı olursanız seviniriz…
  hoşçakalın…

 12. mertinan dedi ki:

  Merhabalar , tatilinizin maddi ve manevi detayları için whatsapp numaralarımdan iletişim kurarsanız daha sağlıklı bir program yapabiliriz.

 13. mertinan dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar yoğunluktan siteye gelen mesajlara cevap veremiyorum bu yüzden güncel bir yazı yazma gerekliliği duydum umarım faydası olur size ..

  Yoğunluktan sanal ortamı bayadır takip edemediğimden geç bir yazı olacak ama ben de gerekli kitleye gerek turistik tatil gerek ticaret gerek de gece hayatı konularında bilgiler vereceğim .

  Batum’a girişte artık ohalden dolayı memur girişleri vs yasak değil . Eski kimliklerle dahi ki üstünde soğuk mühürleri belli olması şartıyla giriş yapabilirsiniz ama yine de en sağlamı yeni kimlik ve de kesinlikle pasaport girişleridir.

  Gelelim ilaç vs konularına ; zaten gümrükte herhangi bir arama yok yani cebinize ya da paltonuza kullandığınız ilacı koyarsanız kesinlikle hiçbir problemle karşı karşıya kalmazsınız zaten ilaç probleminin sebebi açılan kapsullü ilaçlara Türkiye’den değiştirip uyuşturucu koymaları bu nedenle de mesela kalp hastasıysanız ve reçetenizi getirirseniz ( migren , ağrı kesici , mide koruyucu bunlar serbest çekinmeden getirebilirsiniz yeterki derdinizi anlatın işaret diliyle de olsa ama yine de çok şart değilse ilaçla gelmeyin ) hiçbir problem olmaz .

  Ticarete gelirsek ; Türkiye’de pahalılıktan telefon vs araba için çok fazla vatandaşımız Gürcistan’ı tercih etmekte . Detaylandırırsak ; pasaport ya da kimliğinizle telefonu problemsiz şekilde Türkiye’de kullanabilirsiniz . Aldığınız ücrete göre de Gürcistan’dan tax free adı altında yaklaşık %13 lük bir vergi bedelini de geri alıyorsunuz . Araç konusuna gelirsek ; son 1 yılda 6 ay herhangi bir yurt dışı ülkesinde ikamet ettiğiniz takdirde Türkiye’de 26 ay aralıklarla ve de maksimum şekilde 2 yıl kullanabiliyorsunuz bunu da Gürcistan ekonomisinin önemli bir kısmını kaçakçılık ve de fuhuştan sağladığı için belirli ücretler karşılığında prosedürleri hallediyorlar ama ne kadar yasaldır tartışılır . İçimiz rahat olsun diyosanız hiç girmeyin bu olaya da .

  En çok aldığım sorulardan biri de Gürcistan’da kaç gün kalırsak alkol ve sigara götürme hakkı elde ediyoruz. Şuanda resmi olarak 3 gün kaldığınız takdirde 3 karton sigara ve de 1 litre + 2 küçük alkol götürme hakkınız var ama kimse kontrol etmiyor yani direk günübirlik girişlerde de bu ortamı yaratabilirsiniz .

  Başka bir soru ise Gürcistan’a giriş yaptığımız andan itibaren kaç gün kalabiliyoruz ?
  Bu gerçekten çelişkili bir soru ama şuanda Gürcistan’ın Avrupa Birliğine daha girmediğini varsayarsak , içeri girdiğiniz andan itibaren sınırsız şekilde kalabilirsiniz . Net vize 1 yıl uzatılsa da 1 yıldan sonra otomatikmen 1 yıl daha uzatılmaktadır.

  Turistik tatilimizde ise Batum çok büyük bir yer değil hani şöyle bir detaylandırırsak yaklaşık 4 saat içinde bütün Batum’u gezip tarihsel olarak ilgi çekici herşeyi öğrenebilirsiniz ama olay biraz daha doğa olayına girerse bunun emin olun bir sınırı yok çünkü Gürcistan bu konuda Batum’u özellik olarak baz alırsak turistik tatilciler için biçilmiş kaftan .

  Gece hayatı olayında ise heralde Batum’dan en çok şikayet edilen varsayımsal yansımalar. Ben 3 yıldır bunu kimseye anlatamadım 🙂 . Taksiye binmeyin binerseniz de üstünde sadece ” taxi ” yazmayan herhangi bir şirketin adını taşıyan taksilere binin bunlar zaten taksimetre usulü çalıştığı için maksimum olarak kilometre hesabı 70 kuruş . Yani herhangi bir problem yaşamaksınız komisyon vs korkunuz da olmaz . Batumdaki Türk yansımasının %70 i gece klupleriyle bağlantılı olduğu için bizim süperman diskocu vatandaşlarımız taksicilere gidin bizim çoban Türkleri toplayın gelin mantığını onların kafasına işlettiği için sizi komisyon alma niyetiyle o taksiye bindirmek için varlarını yoklarını kullanarak çabalayacaklardır . KANMAYIN !!! .

  Bunun dışında da bu kışa bağlı bir olay değil fakat yine de kafanızda bulunsun . Yaz zamanı sınır kapısından yaklaşık 200 300 metre sonra 2 – 3 kızı çaresizce görürseniz yardım etmeyin herşey tezgah ki en acısı da bu tezgahı kuran da süperman Türk milletimiz . . .

  Şimdilik işinize yarayacağını düşünüyorum, güncel yazılarla görüşmek dileğiyle !!!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla