• Genel
 • 15

Batum Gece Hayatı ” Sex Turizminin Hardalı ” ;)

           Merhaba arkadaşlar ,


           Bu günkü yazımıza Batum’un güncel problemleri ile başlayıp daha sonra İstanbul’dan  gelen 4 misafirimle yaşadığım unutulmaz ve biraz da trajikomik anıları paylaşarak hem sizi bilgilendirip hem de az da olsa neşenizi artırmaya ortak olma niyetindeyim .      

           Yurt dışı tatili ,  her insanın ihtiyaç duyduğu ve stres potansiyelini boşaltmaya yönelik kafasında kurduğu algıların başında gelir diyelim . Batum’u baz alırsak da en azından pasaport talep etmemesi en büyük avantaj sanırım , o yüzden Türkiye’de yurt dışını tatilini düşünen yaklaşık 20-30 milyon civarı vatandaşımız Batum’a büyük umutlarla tatile gelip inanılmaz hayal kırıklıklarıyla memleketine geri dönmekte . Bu benim işime geliyor mu ? Tabii ki evet  . . . Sonuçta biraz da argo bir tabire girersek bir kere çarpılan insan , 2. tatil planında internete bakıyor ve malum ki Batum Gece Hayatı , benim elimde . . .             Gelelim her makale de ekstra olarak uyardığım gibi Batum’un güncel sorunlarına . . .

             Sınır kapısından giriş yaptınız etrafınıza bakıyorsunuz , yaklaşık 100e yakın taksici ” abim gel , abi taksi lazım mı , abi bayan lazım mı , abi gel 10 lari , abi gel ucuz götürcem ” tarz tavırlarla sizi taksiye bindirmeye çalışacak . Heryerde anlatıyorum , yazıyorum , sonuçta benzin de yakmıyorum 🙂 ama lütfen lütfen lütfen şu taksi olayına kanmayın , binmeyin  . Ama amacım en azından az da olsa bilgi sahibi olmanız , sonuçta ben herkese yetişemem ama maddi manevi tatilinin sorunsuz geçmesine az da olsa katkımın olması hem sizin için yararlı hem de benim çevre edinmem açısından üst seviye bir yarar ve mutluluk . . .


             

                Herşey 1 hafta önce başladı . Benimle İstanbul’dan iletişim kuran bir misafirim , Batum planlarının olduğunu fakat güncel problemleri de araştırdıktan sonra vazgeçme noktasında olduklarını bana belirtti . Ben de gerekli detayları vererek şartlarımdan bahsettim ve uçak biletlerini alıp benimle iletişime geçmelerini söyledim . Çok fazla ara vermeden bir telefon ve uçak biletleri alınmıştı . Şuanda arkadaşım kardeşim diyorum gerçekten o kadar süper bir 3 gün yaşadık ki beraber yemin ediyorum şuan da bu makaleyi yazarken dahi buruk bir his var içimde . Hey gidi Hardal Veyso , hey gidi Pierre . . . 😉


               

               Sınır kapısından misafirlerimi karşıladım . En başta herkeste bir ürkeklik sonuçta yabancı ülke yabancı insan ne kadar güvenebilirsin ki mantalitesini gördüm kafalarındaki , sürekli sorular sorular . . . Nabıcaz , diskoda nasıl hesaplar , biz okuduk herşeyi biliyoruz gibisinden ki eleştirmiyorum sadece gülümsüyorum hatırlarken ama kardeşlerim bana kızmasın sakın bunları yapan herkesin eteğini açtığı bir vatandaş 😀 Seviyorum seni de ” Etek İsmail ” 😀 . Tabii bu lakapları biraz da ben taktım yazıma devam ettikçe de ne kadar trajikomik ve ne kadar mantalite konusunda haklı olduğumu görüceksiniz . . .


                 Sınır kapısı yolculuğumuz bittikten sonra arkadaşlarımı rezidans dairelerine yerleştirdim . Artık tatil programımızı yapmaya gelmişti sıra . 1. gün için evde takılma konusunda uzlaştık , 2 3 telefondan sonra gece hazırdı artık . Ortam o kadar temiz o kadar şen şakraktı ki kendimi de dahil ettim bu programa . Kimse alınıp gücenmesin , bu hayat hepimizin ve bu hayatta herkes yanına kendi gibi benimsediği gibi insan seçer bunun sonucunda da eğlenmek değildir esas amaç aslında hatırlamaktır , herşeyi eskiyi geçmişi yeniyi hatırlamak . . .


                 Hakem ve yan hakem göz göze geldi artık düdüğü çalmaya gelmişti sıra ve maç başladı 🙂 .


                 4 bayan arkadaşımızın da katılmasıyla ortam tamamen hazırdı artık ama şimdi bile hatırlıyorum şuanki halimize bak bir de ilk gün kü yine soğukluk vardı be Pierre , 1 günün hatrı diyelim 🙂 .


                 

                 Hardal Veysel’in şaklabanlıkları kadınların askerlik maceraları derken ortam inanılmaz bir hale geliyordu ki  . Alkol alışverişi yapmadığımızdan hemen koyulduk market alışverişine . İşte Etek İsmail burada dahil oldu hayatımıza . Alışveriş tamamlandı , elimizde poşetler . . . Gayetten bir ses ” Marketteki kadın bana eteğini açtı ” 😀 😀 😀 . . . Neee Noluya lan , Hani ben marjinaldim , hani korku olm nerde 😀 . Eyvallah dostlarım yazarken dahi gülümsüyorum ya herşey için teşekkürler size . . . Saflığınız , temizliğiniz . . . .


                  Gecenin devamını anlatmak isterdim ama google amcamız müsade etmez o yüzden kızdarmayalım  🙂                   Çok fazla alkol tükettiğimizden ertesi gün biraz geç uyandım ama Etek İsmail zaten benim yapmam gereken rehberliği yalnız olarak kendine sabah 9 dan itibaren yapıyormuş 😀 . Abi en çok güldüğüm bir tane pideciyle tanıştım diyo İzmitli , seni de tanıştırcam 😀 . Abi ben 5 yıldır buradaki Türklerden kaçıyorum ya 😀 . . .


                    Gün içi gezimiz hava şartlarından dolayı çok fazla detaya inemedi ama yine de sağlam bir gezi yaptık en azından akşama vakit geçirmek amacıyla ki işte Veysel bu gezi de Hardal lakabını almaya hak kazandı . Arkadaşlarının ve benim baskımla , Meksika Vasabi sosuna benzeyen bir sostan tam 1 kutu yedi . Yemin ediyorum o kadar abarttık ki bundan arkadaşlarımında haberi yok ,  hardalı yediğimiz köy evindeki kadın 4 5 gün kendine gelememiş 😀 . Heleki su içerken o bardağa çıkarttığın krema için sonsuz teşekkürler Veyso 😀 . . .


                     Akşam planımız önceden belliydi , saat 9 gibi pavyonumsu bir kadın pazarına gidip çok fazla vakit kaybetmeden evimizde ortamımıza devam edicektik . Artık hazırdık ama Veyso özel bir istekle sap gitmek istemedeğini söylediğinden 2 3 telefonla ,  bir bayan arkadaşla beraber geldi ortama . Pavyonda ortam o kadar akıyordu ki ben 5 yıldır Batum’dayım daha bu kadar gülüp eğlendiğimi hatırlamıyorum . Ben herkese söylüyorum her zaman ve her şekilde , eğlenmenin mekanla ya da kadınla bir alakası yok , eğlenmek isteyen insanı tualete koy bir mum yak yine eğlenir ama yanındaki insan en önemlisi . Hayatımda halay çekmeyi bilmeyen ben ve Pierre’in ,  Çekmediğimiz halay , sarılmadığımız dayı kalmadı 😀 . . . Detaylara çok fazla girmek istemiyorum çünkü özel hayat yaşantısı inanın bana benim için bile problemli 😀 . . . Ama Veyso’nun uyuma taklidinden sonra yalandan yalandan tualetteki piano dersi en önemlisiydi 😀 . . .

                      Ortamımızı rezidansa kaydırdık , herkesin kafa bin kim kimde kim nerde ve en ağlamaklısı da pavyona giderken yolda lastiğimizin patlayıp , şofore acıyarak aldığımız kadından sonra şoforun banyo sefasıydı 😀                       Geldik tatilin son gününe , tabii ki bugun bokunu çıkartmak da lazımdı . . . Bugun kü planımız gece klubuydu fakat dün kü ortamdan dolayı yine bir pavyon yapıp daha sonra gece klubune gideriz diye düşündük . Çünkü gece kluplerinin yoğunlaşması yaklaşık 00:30 – 01: 00 ‘i bulacağından , 9 gibi yine pavyona akarız , gece geç saatlerde de düşünceye göre gece klubu faaliyeti yaparız diye düşündük .

                     

                     Gün içi gezimizde bu sefer biraz da Etek İsmail’in ısrarıyla ” Meşhur Botanik Park ” gezisi yaptık  . Ama Veyso’yu hatırlıyorum da kafasında bugun 2 tane alma niyeti vardı biraz da bizim gazımızla 🙂 .  . .

                   

                      Yemek yememiştik , pavyonun olduğu bölge de ızgara faaliyeti hat safhada olduğundan ızgara ile başladık akşama . Yine votkamız masadaydı , şans eseri yanımıza şuan da adını hatırlamadığım bir dayı da katılmıştı ki Veyso ile fotograflarını göreceksiniz 😀 . . . Ortam şen şakrak eğlence hat safhada derken ağlamaklar , aksiyon ve entrikayı gördüm o akşam . Pierre’in önceki gün aldığı paralı asker alkolünde etkisiyle kafayı takmıştı yine bizim jönümüze 😀 . Kadın tırlatmış ” ya benimsin ya toprağın ” anlayışıyla ne nefes aldırıyo ne halay çektiriyo . Hatırla Sevgili dizisinden fırlamış gibiydi Pierre ki hele ki o gün giydiği beyaz jön gömleğiyle 😀 . . . HATIRLA PİERRE ::D . . .


                         Pierre’in yaşadığı entrikalar o kadar etkilemişti ki ortamı Veyso 3. yü zorluyordu . . . 🙂 .

                       

                        Herşey için teşekkürler beyler . . . Buraya yazmadığım aklımda olan o kadar şey var ki ; Etek İsmail’in ticaret anlayışı , Veyso’nun kadını ikna etmek için söylediği ” Benim odamın duvarları Micky Mouse ‘lu sana onu da göstericem ” totemi , Pierre’in kardeşliği , sırdaşlığı vs vs vs vs . . bitmez


                          İnşallah en kötü eğlencemiz en kötü arkadaşlığımız böyle olur ya da yarısı yeterlidir zaten . . . Mert İnan ‘dan İstanbul Adalar’a Sevgilerle ” Sizi Seviyorum Gençler ” . . .


NOT:  Normal Şartlarda Misafirlerime Ait Özel Fotoğrafları Paylaşmam , Fakat Kardeşlerimin İsteği ve Benim Ölümsüzleştirme İsteğimden Dolayı Fotoğrafları Paylaştığımı Belirtmeliyim .Biz Relaxız , Hayat Relax    . . . !!!

Bizim misafirimiz olmanızın avantajları ;,


– Gürcistan pasaport kontrolde kimliğimizde problem çıkar diye korkmayın , ne olursa olsun sınırsız çevremiz ile her durumda yanınızdayız .


– Batum sınırlarına girdiğiniz andan itibaren kişi sayısına göre değişken 4 adet 4*4 ve 5 adet lüx aracımızla , 24 saat ulaşımınız vip bir refakat şeklinde geçmesi için her türlü imkanı sağlıyoruz . 


– Gece hayatı , birinci planımızda olsa da Batum hakkındaki yoğun bilgi birikimimiz ile öğlen Batum’un gezilecek görülecek yerlerinde size refakat edip en azından tarihi bir gezi ekstranız olmasını da sağlıyoruz . 


– Batum’un üst seviye Gürcü restorantlarında damak tadınıza uygun ve en azından tatlı bir keşif ile tatilinizi sonlandırmanızı amaçlıyoruz . 


– Gün içi gezimizde cinsel odaklı Çin masaj salonu aktivitemiz ile bir nebze kafanızdaki o ”relax” oluşumunu hızlandırıyoruz . 


– Yine gün içi gezimizde farklı bir aksiyon farklı bir deneyim açısından ”randevu evi ” faaliyetiyle birazda trajikomik anılarla sizi uğurlamayı amaçlıyoruz . 


– Sizin rahat şekilde konaklamanız açısından önceden rezerve edilmiş ”rezidans ya da tercihe göre standartları yüksek otellerimiz ” ile konforlu bir şekilde istirahat etmeniz en azından da bu hizmetin vip olmasının ana unsurlarını hazırlıyoruz . 


– Konaklayacağınız yerler , Batum merkezdedir ve market , eczane ya da aklınıza her ne gelirse herşey ayağınız ucunda . 


– Gece klubu faaliyetimize başlarken öncelikle striptiz klup ile ” gözümüzün feri açılsın be abi ”  mantığı ile çok eğlenceli ve matrak kucak dansları sizleri bekliyor . 


– Striptiz klup faaliyeti sona erdikten sonra daha önceden benim sizin istek ve arzularınıza göre seçtiğim bir gece klubu ile organizasyonumuza kaldığımız yerden  devam ediyoruz . 


– Batum hakkındaki olumsuzlukları zaten Batum tatilini düşünen her arkadaşım internetten araştırıp en azından fikir sahibi olmak açısından baktığında , önceden giden insanların nasıl problemler yaşadığını vs kaba bir tabirle nasıl çarpıldığını anlattıklarına şahit oluyorlar . Fakat en önemli nokta da bu , bizim ana mantığımız şu ”Tatilinizi Ertelemeyin ”  . Bu doğrultu da geldiğiniz andan itibaren sizin bir rehberiniz değil yanınızdaki arkadaşınız ya da kardeşiniz olarak bütün haklarınızı savunuyoruz . Yani gittiğiniz her mekanda gördüğünüz ilgi alaka da bunun en büyük göstergesi olacaktır . 


– Gittiğimiz yerlerde gelecek hesapları , arkadaşlarınızla bir kafeye gitmişsiniz gibi farzedip kafanızda kabataslak bir hesap ile şekillendirebilirsiniz .


– Geceyi mutlu sonla şekillendirecek bir karar verdiğinizde , Batum’da bu yöndeki bütün olumsuzlukları da kafanızdan silebilirsiniz .


– Ekstra olarak yazın başlayacak ”Lviv , Kharkov ve Minsk ” turlarımız için önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz .


– Maddi ve manevi anlamda daha iyi bir tatil yapabilirseniz beni de arayın 🙂 


                                                                                                     Mert İNAN


VİP Tur rezervasyonlarınız ve Batum hakkında bilgi için çekinmeden arayabilir ya da whatsapptan iletişim kurabilirsiniz . .

( Batum’da ikamet ettiğimden Türk telefonum bazen kapalı olabiliyor bu yüzden whatsapp üzerinden arama yapabilirseniz daha sağlıklı iletişim kurabiliriz . . . )

    Mert İnan : +905373961727  ( Whatsapp ve Viberden ulaşabilirsiniz  )


       mertinan23@gmail.com

BAŞLIKLARIN ÜSTÜNE TIKLAYARAK DİĞER MAKALELERİMİZİ OKUYABİLİRSİNİZ 

Mert İNAN ; Güvenilir – Kardeş – Dost 🙂

You may also like...

15 Responses

 1. Boxmad dedi ki:

  Adamı patatesmi etmişsin helallll 11111d

 2. Mert İnan dedi ki:

  Valla arkadaşlarının suçu , onlar ısrar etti 😀

 3. Batum Eskort Bayan dedi ki:

  Batum Gecelerinde Eskort Bayan Yardımı İçin +995514850606 whatsapp beklihyorum .

 4. mdadas dedi ki:

  3yıldır gidip geliyorum batuma ama allah belasını versin şerefsizler . . . Abi gel inturist disko çok güzel galip öztürkün bilmem ne ama bahadır diye ailesinin adını çok andığım şerefsiz görürseniz selamımı söyleyin . Hesabın resmini çektim sildirdi piçler . Bu ne kardeş diyorum abi sevgililer gününün ertesi diyo . Loca parası 1000lari . Allah belanızi versin . Bağıra çağıra İNTURİST DİSKOYA GİTMEYİN . Heryde anlatcam şerefsizliklerini .

 5. Goksuer dedi ki:

  Bu tura dahil olmak isterdim 🙂

 6. mertinan dedi ki:

  mdadas ; seni eleştirmek istemiyorum fakat ben 2 yıldır kendimi boşuna parçalamıyorum . Geçmiş olsun diyelim !!

  yargısız34 ; Abi buraya da yazmışsın teşekkür ederim tekrardan 🙂

  goksuer ; Dostum merhaba öncelikle , yapman gereken kendine vakit ayırmak . Farkındayım stres bunalım hat safhada bazen gerek ailevi gerekse iş temposunda ama kesinlikle kendimize vakit ayırmalıyız . Tatil ertelenirse sonuçları bizde olumsuz etki yapar .

 7. Fatihist dedi ki:

  Selam mert kadın fiyatlarınım en uygun olduğu zaman hangi aya denk gelir . Böyle bir ortalama varmı yani

 8. Bekarlığa Veda Programı dedi ki:

  Mert bey iyi akşamlar , nette uzun araştırmalar yaparken isminize rastladım . bu işin duayeni olarak görülüyorsunuz : biz 3 ( erkek ) arkadaş olarak Batumda bekarlığa veda programı yapmak istiyoruz ama genel olarak evli olduğumuz için ufak tefek çekincelerimiz var haliyle acemilik başa bela 🙂 cuma ve cumartesi günü için Batumda planımız ama hiçbir bilgimiz yok benim sizden öğrenmek istediğim birkaç konu olacak bu konuda yardımcı olursanız sevinirim .

  1. Özel araçla gelmek istiyoruz ama polislerle sıkıntı yaşarsınız gibi birsürü söylemle karşılaşıyoruz o yüzden gümrüğe kadar özel araçla gelip sonrasında araç kiralama yapabilirmiyiz yada ulaşım için kullanılacak araç olurmu ?

  2. 2 gün konaklayabileceğimiz ev apart tarzı yerler varmı otelmi mantıklı olur ( malum batuma kadar gelip güreşmeden dönmek olmaz 🙂 )

  3. Bize önerebileceğiniz yada hazırlayabileceğiniz bir programınız olurmu ?

  4. Bekarlığa veda programı için eğlenebileceğimiz ve gecenin sonunda herkesin mutlu ayrılabileceği bir mekan ortam bulabilirmiyiz ? ( fazla çarpılmayacağımız )

  5. Bu şekilde gezip tozup eğlenebileceğimiz güzel bir 2 gün geçirmek istiyoruz bu konu için yazdım ve tahmini bu işin kişi başı bazında maliyetini öğrenmek istiyorum ona göre hazırlı gelmek için 🙂

  6. Bir de telefon hatlarından vodafone , turkell orada çekiyormu ?

  Baya bir detaya indim , cevabınızı bekliyorum ve iyi çalışmalar diliyorum.

 9. mertinan dedi ki:

  Merhabalar öncelikle teşekkür ederim detaylandırılmış sade yazınız için ben de sizin programlamanız doğrultusunda cevap veriyim .

  1. Özel aracınızla Batum sınırına kadar gelip orada da otoparka aracınızı koyarak sınır kapısından yaya şekilde geçebilirsiniz , zaten ben şahsi aracımla karşılıyorum sınırdan sizi .

  2. Ev ya da otel olayı geleceğiniz kişilere baplı , eğer kafadar arkadaşlarınızsa ev , biraz daha resmi ise olay otel daha mantıklıdır ama siz zaten bekarlığa veda başlığı altında geliyosunuz . Size direkt olarak rezidans daire ayarlarız .

  3. Tabiki programım var , yaklaşık 5 yıldır Batumdayım ve her şekilde her bütçeye uygun programlarım mümkün .

  4. Fazla çarpılmayacağımız demişsiniz , iyi bir cümle olmamış en azından devrik anlamda . Benim olayım da çarpılmak diye bir kelime yok net bu . Gece hayatı her zaman bütçe ister ama benim plan ve programlarımda biz mekanları çarpıyoruz . O yüzden soru işaretiniz olmasın bu konuda .

  5. Maliyeti baz alıcak olursak , iletişim numaralarımdan whatsapp üzerinden irtibat sağlayabilirsiniz daha detaylı konuşabiliriz .

  6. Vodafone , Turkcell vs Türkiye’de kullandığınız herhangi bir hat yurt dışına telefonunuzu açtırmaksınız zaten burada anlaşmalı baz istasyonlarına bağlanarak gerekli desteği sağlıyor sizi Gürcistan .

  Umarım sağlıklı cevaplamışımdır . Herkese keyifli tatiller

 10. Tatil er. dedi ki:

  blogdaki yazılarını okudum 47 yaşında istanbulda yaşayan bir aile babasıyım. 47 yaşındayım ama 25-30 yaşındaki hayatımızı özledik.

  Avrupadada hemen hemen her yeri gezdik ama sadece gezdik. bir tek pattaya da keyif aldık . oda ucuz olduğu için sanırım . her gece 4-5 hatun alırdık. içerdik eğlenirdik . ama tek tip insanlar tai li çekik gözlüler .

  Kısacası şöyle anlatayım öyle bir tatil yeri arıyorum ki gerçek güzel hatunların olduğu ve eğlencenin sınırsız olduğu bir yer .

  İlerleyen zamanlarda anlatacak anılarımız olsun . Batumu gerçekten tavsiye edermisin çünkü moldovyaya da gitmedim , kievede gittim fakat bişe anlamadıketrafı bilen yoktu . Tavsiyen nedir ?

 11. mert inan dedi ki:

  Abi merhabalar gercekten kısa bir yazı fakat hem keyif aldım hem de yazdıklarına katılıyorum . Genel olarak tatilcilerin tercih ettigi yerler sizin tercih ettiginiz gibi genel yani ukrayna diyince kiev . Moldovya diyince Kişinev veya Cek cumhuriyeti diyince prag . Ama asıl tercih edilmesi gereken yerler daha çok , bizim milletimizin daha icine girmedigi yerler olmalı ki hem maddi hem manevi inanilmaz bir tatil olsun. bu yuzden Mert Inan ismini gece klupleri ya da gelen turiste maddiyatı abartılı bir sekilde giydiren seviyesiz kesim sevmez . Tavsiye olarak Ukrayna Yalta’yı onerebilirim hem sahil kenti hem de biraz daha milletimizden ırak bi kesim . Ekstra Soçi yi de onerebilirim Rusyanin tatil cenneti . Batum tatilini eglence idakli dusunun cunku ekonomi burada fuhus oldugundan hersey yeterli seviyede .Bu sekilde baska bir sorunuz olursa cevaplamaya hazırım . Iyi aksamlar

 12. Serkan Bayraklı dedi ki:

  mert bey selamlar ben ankaradan gelmeyi düşünüyorum ve 3 gün kalmayı planlıyorum bana ne kadara mal olur şöyle düzgün bir otelde
  Saygılar

 13. Somauğur dedi ki:

  Adamım 3 kişi 5 gün tatil kaça malolur bize ama herşey yapcaz anlatsana

 14. mertinan dedi ki:

  Merhabalar , tatil detayları ve maddi olanaklar hakkında whatsapp üzerinden iletişim kurarsanız daha sağlıklı bir görüşme yapabiliriz .

 15. mertinan dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar yoğunluktan siteye gelen mesajlara cevap veremiyorum bu yüzden güncel bir yazı yazma gerekliliği duydum umarım faydası olur size ..

  Yoğunluktan sanal ortamı bayadır takip edemediğimden geç bir yazı olacak ama ben de gerekli kitleye gerek turistik tatil gerek ticaret gerek de gece hayatı konularında bilgiler vereceğim .

  Batum’a girişte artık ohalden dolayı memur girişleri vs yasak değil . Eski kimliklerle dahi ki üstünde soğuk mühürleri belli olması şartıyla giriş yapabilirsiniz ama yine de en sağlamı yeni kimlik ve de kesinlikle pasaport girişleridir.

  Gelelim ilaç vs konularına ; zaten gümrükte herhangi bir arama yok yani cebinize ya da paltonuza kullandığınız ilacı koyarsanız kesinlikle hiçbir problemle karşı karşıya kalmazsınız zaten ilaç probleminin sebebi açılan kapsullü ilaçlara Türkiye’den değiştirip uyuşturucu koymaları bu nedenle de mesela kalp hastasıysanız ve reçetenizi getirirseniz ( migren , ağrı kesici , mide koruyucu bunlar serbest çekinmeden getirebilirsiniz yeterki derdinizi anlatın işaret diliyle de olsa ama yine de çok şart değilse ilaçla gelmeyin ) hiçbir problem olmaz .

  Ticarete gelirsek ; Türkiye’de pahalılıktan telefon vs araba için çok fazla vatandaşımız Gürcistan’ı tercih etmekte . Detaylandırırsak ; pasaport ya da kimliğinizle telefonu problemsiz şekilde Türkiye’de kullanabilirsiniz . Aldığınız ücrete göre de Gürcistan’dan tax free adı altında yaklaşık %13 lük bir vergi bedelini de geri alıyorsunuz . Araç konusuna gelirsek ; son 1 yılda 6 ay herhangi bir yurt dışı ülkesinde ikamet ettiğiniz takdirde Türkiye’de 26 ay aralıklarla ve de maksimum şekilde 2 yıl kullanabiliyorsunuz bunu da Gürcistan ekonomisinin önemli bir kısmını kaçakçılık ve de fuhuştan sağladığı için belirli ücretler karşılığında prosedürleri hallediyorlar ama ne kadar yasaldır tartışılır . İçimiz rahat olsun diyosanız hiç girmeyin bu olaya da .

  En çok aldığım sorulardan biri de Gürcistan’da kaç gün kalırsak alkol ve sigara götürme hakkı elde ediyoruz. Şuanda resmi olarak 3 gün kaldığınız takdirde 3 karton sigara ve de 1 litre + 2 küçük alkol götürme hakkınız var ama kimse kontrol etmiyor yani direk günübirlik girişlerde de bu ortamı yaratabilirsiniz .

  Başka bir soru ise Gürcistan’a giriş yaptığımız andan itibaren kaç gün kalabiliyoruz ?
  Bu gerçekten çelişkili bir soru ama şuanda Gürcistan’ın Avrupa Birliğine daha girmediğini varsayarsak , içeri girdiğiniz andan itibaren sınırsız şekilde kalabilirsiniz . Net vize 1 yıl uzatılsa da 1 yıldan sonra otomatikmen 1 yıl daha uzatılmaktadır.

  Turistik tatilimizde ise Batum çok büyük bir yer değil hani şöyle bir detaylandırırsak yaklaşık 4 saat içinde bütün Batum’u gezip tarihsel olarak ilgi çekici herşeyi öğrenebilirsiniz ama olay biraz daha doğa olayına girerse bunun emin olun bir sınırı yok çünkü Gürcistan bu konuda Batum’u özellik olarak baz alırsak turistik tatilciler için biçilmiş kaftan .

  Gece hayatı olayında ise heralde Batum’dan en çok şikayet edilen varsayımsal yansımalar. Ben 3 yıldır bunu kimseye anlatamadım 🙂 . Taksiye binmeyin binerseniz de üstünde sadece ” taxi ” yazmayan herhangi bir şirketin adını taşıyan taksilere binin bunlar zaten taksimetre usulü çalıştığı için maksimum olarak kilometre hesabı 70 kuruş . Yani herhangi bir problem yaşamaksınız komisyon vs korkunuz da olmaz . Batumdaki Türk yansımasının %70 i gece klupleriyle bağlantılı olduğu için bizim süperman diskocu vatandaşlarımız taksicilere gidin bizim çoban Türkleri toplayın gelin mantığını onların kafasına işlettiği için sizi komisyon alma niyetiyle o taksiye bindirmek için varlarını yoklarını kullanarak çabalayacaklardır . KANMAYIN !!! .

  Bunun dışında da bu kışa bağlı bir olay değil fakat yine de kafanızda bulunsun . Yaz zamanı sınır kapısından yaklaşık 200 300 metre sonra 2 – 3 kızı çaresizce görürseniz yardım etmeyin herşey tezgah ki en acısı da bu tezgahı kuran da süperman Türk milletimiz . . .

  Şimdilik işinize yarayacağını düşünüyorum, güncel yazılarla görüşmek dileğiyle !!!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla