Tiflis Turu ve Gece Hayatı

         

Herkese merhabalar , bugünkü yazımda sizlere Gürcistan’ın başkenti Tiflis’in anormal gece hayatı hakkında trajikomik bilgiler verip Tiflis kadınlarının dünya üzerindeki yerini tartışıcaz en azından mantalitesel olarak 🙂


         

 Gürcistan günümüz dengesinde ekonomik yerini korumak adına kriter olarak birinci sırada fuhuşu kalıtsal olarak genetiğine monte etmiş durumda bunda zaten gece hayatı konusunda hemfikiriz . Fakat bu doğrultuda da gece hayatı dengesinin güvenliğini korumakta zorlanan bir yapı var ben de bu  sistemin başına geçip gece hayatı mantalitesini herkesin keyifli bir şekilde  eğlenmesi bağlamında ” tatil koçluğu ” adı altında güzel bir sistem yaptım . Elimden geldiğince 3 yıldır gelen misafirlerime keyifli anlar yaşattım ya da dünyanın her yerini gezmiş artık doymuş arkadaşlarımın da eğlenmesi için gerek kafa yapısında gerekse kafasında oluşmuş eğlence konusunda değişiklikler yaptım diyebilirim . Geçen yaz düzenlediğim ” Minsk ve Lviv ” turları olsun ya da birkaç gözü dönmüş grupla gittiğim ” Vladikavkaz ( Rusya ) ” gezisi olsun artık Batum’un biraz daha dışına çıkmak istedim . Aslında araştırmalarım 2 sene öncesinde başlamıştı istemim dışında olarak , burası da Tiflisti .


            Tiflis , Gürcistan’ın başkenti bağlamında en azından Gürcistan’ın bir kaç şehirini görmüş insanlar için metropol diyebiliriz kompleks olarak . Çünkü başkent burası !!! beklenti büyük .

           

 

 Beni az çok takip eden misafirlerim , internet ortamındaki varsayımsal üstünlüğümü zaten görmekte ama yine de bilmeyenler için bilgi vermekte fayda var . Eğlenmek için geldiğim Batum’da , kafanızda oluşturduğunuz ya da harcamaya kıyamadığınız paraların emin olun net olarak 3-5 katını yemişimdir . Keyif adamı derler ya buyum abi ben . Profesyonel olarak casino menejerliği yaptığım şu sıralar da maddi bütçemi de zaten buradan karşılıyorum ama Batum , özellikle daha önce bilgisayar oyunu oynayanlar varsa bilir hani ” GTA VİCE CİTY” derler ya aynı abi . Ye iç gez yine yaptığın aynı ” Kadın , Kumar , Alkol ” bunun bi ölçümü emin olun yok hep standart . Ben de bu doğrultuda hem başka insanlarla tanışmak , farklı kültürler hakkında bilgi sahibi olmak ya da en büyük keyfim olan eğlence dünyasına vakıf olmak adına önceden belirttiğim gibi güzel bir sistem de yaptım , bunun üstüne 4 yıl üniversite öğrenciliğinde yaşadığım edebiyat bilgimi de eklediğimde ortaya gerçekten muazzam bir rehberlik çıktı . Yazıyorum yazıyorum yazıyorum ve keyif alıyorum , çünkü bu tatilcilere hem yol gösteriyor hem de tecrübe oluyor . Bu bağlamda internetten yaptığım reklam farklı seviyelere ulaştı çünkü komple bir kapsama söz konusu . ” Mert bey merhaba Türkiye’deki paypal probleminden dolayı Gürcistan’da hesap açmak istiyorum nasıl yardımcı olabilirsiniz ? ya da abi 3 kamyon patatesle gümrükteyim ne yapalım ? ” . Komedi gibi görünse de bunun adı ” benim dışsal içgüdülerimin yoğunluğunun bana etkileri ” 🙂 Ben gülmüyorum siz de gülmeyin 🙂 .
            Çok uzattın be Mert dediğinizi duyar gibiyim fakat Tiflis’e daha doğru girilebilirmiydi bilmiyorum .:) . Bu doğrultuda , Gürcistan’dan araç alıp Türkiye’de problemsiz bir şekilde kullanmak isteyen bir misafirim benimle iletişime geçti , bana yabancı bir konuydu fakat , ölçtüm tarttım araştırdım ve sonuca vardım . Tiflis’e doğru yola koyulduk , hani dedim ya beklentiler büyük . Çünkü önceden yaptığımız plan , aracı alıcaz ve 2 gün alem yapıcaz mantığıydı . Benim de bir anlamda kod adım ” Batum Gece Hayatı ” olduğundan emin olun heyecanlıydım . Kadından ya da diskolardan falan değil olayım önceden de bahsettiğim gibi içgüdüseldi . Bu benim hobim bu benim hayata bakış açım . . .


             Tiflis’e vardık , ne kadar da gün içi olsa da hayal kırıklığım başlamıştı çünkü tarihsel olarak başka birşey turistik ya da matematiksel olarak ayrı ama metropolü gözümde başka hayal etmiştim ben . Burası resmen millet araba kullansın diye yol yapılmış gerisi hem boş bir o kadar da loş .


             Gürcistan genel anlamda Rus kominizminin etkisinde kalıp Ruslar tarafından hala piyon işlevi gördüğünden , Türkiye’ye daha yakın olan Batum ( Acara Özerk Cumhuriyeti )  hariç bu etkinin hala tepkilerini görmekte . Batum’un genel olarak yerli halkı özellikle güzellik konusunda pek de işimize gelmez . Çünkü Türkiye’den tatile gelmiş olan milletimiz , gözünde canlandırır ” yoldan kime iş atarsak herkes aaaaa hemen geliyorum altına yatmaya ” mantığıyla haraket ettiğinden hayal kırıklığıyla karşı karşıya kalır . Çünkü Batum’un yerel halkı daha çok diğer milletlere ve Türkiye’nin şuanki haline göre daha muhafazakardırlar . Bazen soruyorlar peki gece hayatı neden bu kadar işlek ” abi burası gece hayatında Birleşmiş Milletler ” 🙂


              Batum , 1 yılın 8 ayı sex turizmi hayatını kendine aşılamış bir şehir diğer 4 aya gelirsek , yaz turizmi bağlamında ve eğlence konusunda dünyanın sayılı sahil kentlerinden biri .Gerek Rus turistin talebi gerekse Ukraynalı turistin işlevsel tatil anlayışı , Batum’u hep bu konuda üst noktada tutmuştur . Tabi ana konumuz Tiflis’e gelirsek , Tiflis , Gürcistan’ın en sosyetik halkını ve tatil kültürü en yüksek halkını barındıkmakta . Bu doğrultuda da gidecekleri 2 yer var , birisi Rusya’ya bağlı olan Soçi , diğeri de Kafkasların Maradonası olan Batum . 2007 Rus – Gürcistan savaşından sonra , Rusların Gürcülere olan gerek tutumu gerekse istemsiz gelin varsayımlarından dolayı , Gürcüler , Soçi’yi bırakmış durumda artık ve tatil planlarını %100 olarak Batum olarak belirlemiş durumdalar .


               Ben gerek 5 yıllık Batum tecrübem gerekse gece hayatı kültürüm bakımından , Doğu Blok kadınlarını kendime hep daha yakın görmüşümdür . Ama Batum’un yerel halkı ya da benim tecrübelerim mi deriz ne deriz bilmiyorum , işte üniversite öğrencileri olsun ( kaşar deriz ya biz 😉 ) hiç ilgimi çekecek düzeye gelmedi . Lakin , yaz ayı geldi çattı . Abartarak ya da abartmayarak ben emin olun her ortama girdim ama Ruslara olan sempatimi de göz önüne alırsak sahildeki Tiflisli hatunları gördüğümde tamam dedim ya Rus bu . Gittim konuştum , kaynaştım ama ortaya çıkan görüntü ki Rus kominizmi diyorlar ya ” şuanda Ruslara ve Ukraynalılara olan sempatinizin ne kadar boş olduğunu ispatlayan ifadeler kulanacağım ” . Anne Rus , baba Gürcü – baba Ukrayna anne Gürcü ya da Gürcü vatandaşı doğma büyüme Gürcistan ama anne Rus baba Ukrayna . Bu ne biliyormusunuz bu cennet . Bu kadar çok uzatmamın size genel kültür bilgilerini kafanıza endeklemenin nedeni de bu .


                Tiflis’e gittiğimde tamam itiraf ediyorum heyecanın tek nedeni gece hayatı değildi ) tabiki kadın ama benim gördüğüm gözlemlediğim yaza olan tutkuları yüksek Tiflis kızları beklentimdi . Baksettiğim gibi Tiflis’i gün içi olarak sevmemiştim . Misafirim için gerekli olan aracı aldık ve bizi getiren eski Tiflisli şoför arkadaşın da ekstra gazıyla gece klüplerine doğru yol aldık , onun anlatımı biraz daha relax bir ortam fakat alkolle ve kadınla arası iyi olan misafirlerim için söylüyorum 4*4 tü diyebilirim . Ankara pavyonumsu bir mekana girdik  , yemin ediyorum bu yaşıma kadar tecrübem olsun gece hayatı yaşantılarım olsun ya da gittiğim Rus odaklı tatiller olsun , hayatımda daha bu kadar kadını ki ( sex işçisi ) bir arada görmemiştim . Çalınan club müzikleri , halay çekilen Ankara’nın bağları !!!! Daha ne diyim bilemiyorum 🙂

         

               Ne kadar kafamda öncesinde olumsuzluk olsa da mekana girdiğimdeki adrenalin seviyemin hızlanması biraz da yanımdaki misafirime ev sahibi havasında görünme isteğimle hemen o an kafamın odak noktası olan bir kadına yanaştım ( herkesin zevki ve rengi başkadır , benim zevkim Rus genetiği 🙂 ) . Biraz Türkçe biraz da Rusça ile iletişim seviyemiz yükseldi ama anladım ki bunun nedeni Azeri vatandaşlarımızın Tiflis üzerindeki kalıtsal birikintisi . Herşey güzeldi ve pazarlık olayına geldi sıra , ben biyandan çok ister , pazarlık yapmaz mantığıyla düşünürken ; 50$ !!!!! Nasıl yani , bu ne abi , o an anlıyoruz ki Türk milletimiz , Batum.2da kadın piyasasını kendi mahvetmiş . O an kafamda bir anda ayırdığım 150$ ‘ı pazarlıkla 4 kadın için kullandım . Detaylara inmek isterdim fakat google amcamız kızar sonra bize . 🙂

       

                Ben de gece hayatı potansiyelimi Tiflis’e yoğunlaştırarak sizin de keşfedilmemiş topraklara ya da yeni yelkenlere kanatlanacağınızı düşünerek , ince fakat ayrıntılı bir araştırmadan sonra Tiflis’e tur düzenlemeye karar verdim .


                Umarım takipçilerimi yönlendirmeye yetmiş bir makale olmuştur , umarım keyif almışsınızdır . Herkese keyifli tatiller . TATİLİNİZİ ERTLEMEYİN !!!!

 

       


  Mert İnan : +905373961727  ( Whatsapp ve Viberden ulaşabilirsiniz  )


       mertinan23@gmail.com

BAŞLIKLARIN ÜSTÜNE TIKLAYARAK DİĞER MAKALELERİMİZİ OKUYABİLİRSİNİZ 

Mert İNAN ; Güvenilir – Kardeş – Dost 🙂

You may also like...

4 Responses

 1. Otel tavsiye dedi ki:

  Mert bey merhaba , bir konferans için 2 hafta içinde tifliste olacağım . Bağlı olduğum şirket konaklamamı ayarladı fakat biraz eğlenceli anlar için ve özel hayat gizliliği nedeniyle kuytu fakat güvenli bir otel olarak tavsiye edebileceğiniz yerler varsa nerelerdir ? Aydınlatırsanız sevinirim . Iyi akşamlar

 2. Robintavsiye dedi ki:

  Selam Mert , Batum ve Tiflis arası net normal bir araçla ne kadar sürer ve Batumda ne kadar kalmalıyız Tifliste ne kadar , bilgilendirirmisin .

 3. mertinan dedi ki:

  Merhabalar , Batum ve Tiflis arası yaklaşık 5-6 saat sürecektir ve yolun yabancısı olan arkadaşlar hiç kalkışmasın . Yollar baya bi engebeli ve karışık olduğundan sıkıntı yaşayabilirsiniz. Tiflis , genel anlamda gece hayatı odaklı değilde biraz daha turistik odaklı bir şehir , ona göre planınızı yaparsınız .

 4. mertinan dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar yoğunluktan siteye gelen mesajlara cevap veremiyorum bu yüzden güncel bir yazı yazma gerekliliği duydum umarım faydası olur size ..

  Yoğunluktan sanal ortamı bayadır takip edemediğimden geç bir yazı olacak ama ben de gerekli kitleye gerek turistik tatil gerek ticaret gerek de gece hayatı konularında bilgiler vereceğim .

  Batum’a girişte artık ohalden dolayı memur girişleri vs yasak değil . Eski kimliklerle dahi ki üstünde soğuk mühürleri belli olması şartıyla giriş yapabilirsiniz ama yine de en sağlamı yeni kimlik ve de kesinlikle pasaport girişleridir.

  Gelelim ilaç vs konularına ; zaten gümrükte herhangi bir arama yok yani cebinize ya da paltonuza kullandığınız ilacı koyarsanız kesinlikle hiçbir problemle karşı karşıya kalmazsınız zaten ilaç probleminin sebebi açılan kapsullü ilaçlara Türkiye’den değiştirip uyuşturucu koymaları bu nedenle de mesela kalp hastasıysanız ve reçetenizi getirirseniz ( migren , ağrı kesici , mide koruyucu bunlar serbest çekinmeden getirebilirsiniz yeterki derdinizi anlatın işaret diliyle de olsa ama yine de çok şart değilse ilaçla gelmeyin ) hiçbir problem olmaz .

  Ticarete gelirsek ; Türkiye’de pahalılıktan telefon vs araba için çok fazla vatandaşımız Gürcistan’ı tercih etmekte . Detaylandırırsak ; pasaport ya da kimliğinizle telefonu problemsiz şekilde Türkiye’de kullanabilirsiniz . Aldığınız ücrete göre de Gürcistan’dan tax free adı altında yaklaşık %13 lük bir vergi bedelini de geri alıyorsunuz . Araç konusuna gelirsek ; son 1 yılda 6 ay herhangi bir yurt dışı ülkesinde ikamet ettiğiniz takdirde Türkiye’de 26 ay aralıklarla ve de maksimum şekilde 2 yıl kullanabiliyorsunuz bunu da Gürcistan ekonomisinin önemli bir kısmını kaçakçılık ve de fuhuştan sağladığı için belirli ücretler karşılığında prosedürleri hallediyorlar ama ne kadar yasaldır tartışılır . İçimiz rahat olsun diyosanız hiç girmeyin bu olaya da .

  En çok aldığım sorulardan biri de Gürcistan’da kaç gün kalırsak alkol ve sigara götürme hakkı elde ediyoruz. Şuanda resmi olarak 3 gün kaldığınız takdirde 3 karton sigara ve de 1 litre + 2 küçük alkol götürme hakkınız var ama kimse kontrol etmiyor yani direk günübirlik girişlerde de bu ortamı yaratabilirsiniz .

  Başka bir soru ise Gürcistan’a giriş yaptığımız andan itibaren kaç gün kalabiliyoruz ?
  Bu gerçekten çelişkili bir soru ama şuanda Gürcistan’ın Avrupa Birliğine daha girmediğini varsayarsak , içeri girdiğiniz andan itibaren sınırsız şekilde kalabilirsiniz . Net vize 1 yıl uzatılsa da 1 yıldan sonra otomatikmen 1 yıl daha uzatılmaktadır.

  Turistik tatilimizde ise Batum çok büyük bir yer değil hani şöyle bir detaylandırırsak yaklaşık 4 saat içinde bütün Batum’u gezip tarihsel olarak ilgi çekici herşeyi öğrenebilirsiniz ama olay biraz daha doğa olayına girerse bunun emin olun bir sınırı yok çünkü Gürcistan bu konuda Batum’u özellik olarak baz alırsak turistik tatilciler için biçilmiş kaftan .

  Gece hayatı olayında ise heralde Batum’dan en çok şikayet edilen varsayımsal yansımalar. Ben 3 yıldır bunu kimseye anlatamadım 🙂 . Taksiye binmeyin binerseniz de üstünde sadece ” taxi ” yazmayan herhangi bir şirketin adını taşıyan taksilere binin bunlar zaten taksimetre usulü çalıştığı için maksimum olarak kilometre hesabı 70 kuruş . Yani herhangi bir problem yaşamaksınız komisyon vs korkunuz da olmaz . Batumdaki Türk yansımasının %70 i gece klupleriyle bağlantılı olduğu için bizim süperman diskocu vatandaşlarımız taksicilere gidin bizim çoban Türkleri toplayın gelin mantığını onların kafasına işlettiği için sizi komisyon alma niyetiyle o taksiye bindirmek için varlarını yoklarını kullanarak çabalayacaklardır . KANMAYIN !!! .

  Bunun dışında da bu kışa bağlı bir olay değil fakat yine de kafanızda bulunsun . Yaz zamanı sınır kapısından yaklaşık 200 300 metre sonra 2 – 3 kızı çaresizce görürseniz yardım etmeyin herşey tezgah ki en acısı da bu tezgahı kuran da süperman Türk milletimiz . . .

  Şimdilik işinize yarayacağını düşünüyorum, güncel yazılarla görüşmek dileğiyle !!!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla